HARRAN İLÇE OTOGARIMIZ HİZMETE AÇILDI

Yapımını Büyükşehir belediyesinin yaptığı Harran ilçe otogarımızın açılışını gerçekleştirdik.

Harran ilçe otogarımızın açılışı için Harran’a gelen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, açılıştan önce Harran belediye başkanımız Mehmet Özyavuz’u makamında ziyaret etti.

Harran ilçe otogarımızın açılışına Büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi, Harran belediye başkanı Mehmet Özyavuz, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan Harran belediye başkanımız Mehmet Özyavuz, Bizler bu göreve geldiğimizde Harran’da yerleşme, imar diye bir şey yoktu, çünkü buralar sit alanıydı ve kendi kaderine terkedilmişti. Dönemin Şehir imarcılık bakanlığına ve Kültür bakanlığına yaptığımız uğraş ve yazışmalardan sonra çok şükür 2015 yılında olumlu sonuçlar aldık. Hemen öncesinde de yasalaşan Büyükşehir yasası ile birlikte Harran hızlı bir şekilde büyümeye başladı. Gerek Harran belediye gerekse de büyükşehir belediyesinin hizmetleri sonucunda Harran kalkındı ve Hakettiği yere ve konuma geldi. Harran’a her şeyin en iyisini kazandırmak için çalışıyor çabalıyoruz. İlçemize bu güzide ve modern otogarın kazandırılmasında emeği geçen Büyükşehir belediye başkanımız Sayın Nihat Çiftçi ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Diye konuştu.

İlçe otogarımızın açılışında konuşan büyükşehir belediye başkanı Nihat  Nihat Çiftçi, Harran ilçemiz her şeyi hak ediyor, 13 ilçeye yaptığımız hizmetin hepsini Harran’a da yaptık. Fakat Harran bir sit bölgesi olduğundan dolayı bazı resmi işlerin halledilmesi uzun sürdü. Biraz geç oldu ama semt pazarı, kültür merkezi ve birazdan açılışını gerçekleştireceğimiz Harran ilçe otogarımızı kazandırdık. Mutluyuz, sevinçliyiz Harran her şeyi hak ediyor. Vatandaşlarımıza gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Harran ilçe Otogar’ı içerisinde 5 adet peron, 8 adet bilet satış noktası, 2 adet büfe, 1 adet restoran, idare binası, tesis odaları ve dinlenme alanları yer alıyor.

06.03.2019