Kıbrıs Gazisi Başkan ÖZYAVUZ'un Kıbrıs Barış Harekatı Mesajı

Harran Belediye Belediye Başkanı, Mehmet ÖZYAVUZ'un, Kıbrıs barış harekatı Mesajı:

Muhterem Harranlılar, Bugün Kıbrıs barış harekatının 44 cü yıldönümüdür. Cümle şehit arkadaşlarımı Rahmetle, Gazi arkadaşlarımı minnetle anar. Ruhları şad, mekanları Cennet olsun.
 
Cenab-ı Allah'ın Benim de (Mehmet Özyavuz) bu barış harekatında bir nefer olarak savaşmamı bana nasip etmesi, hayatımın en mutlu hatırasını yaşadığımı belirtmek isterim.
 
Vatan sevgisini iman mihrabı göstererek vatan uğruna ölenleri şehitlikle, yara alanları gazilikle onurlamış, Cenab-ı Allah da "Şehitler Cennetimin sorgusuz konukları" buyurmuş.
 
İslam dininde ve Türk kültüründe Vatan sevgisi bu denli yücelikte ve kutsallıkta.
 
Vatan, Allah'ın kudret ve lütfunun yansıdığı bir ayna; inayet ve nimetlerinin toplandığı bir dünya..
 
Çünkü, rahmetle; sebzesini, tahılını, mevasını onun toprağından hasat ediyoruz, havasında, suyunda onunla yaşıyoruz. Cenab-ı Allah'ın tüm güçlerini onun vasıtalığı ile tanıyor, Allah'ın varlığını, birliğini Vatan yoluyla anlıyoruz. 
 
Türk tarihinde Vatan hizmeti, en büyük ibadettir. Cenab-ı Allah bu ibadet aşkını daima benliğimizde, ruhumuzda, kalbimizde yandırsın. AMİN...
 
Tümden sevgilerin, saygıların kıblesi, kabesi, mabedi kuşkusuz Cenab-ı Allah ve onun sevgisidir. Ondan başka gerçek sevgiyle sevilen, sayılan kim olabilir ki?!
 
Mehmet Özyavuz'un Askerlik hatıra defterinden: 
Türk demek, güç demek üretir, yapar
Gerçeği gördümü ar etmez, tapar
Ay-Yıldızlı Bayrağı, milleti, Vatan için yaşar
Bu duyguyu daima gür tutmak lazım.
 
 
Ey Türk Milleti! Vatan aşkı deyip, geçme
Onsuzluğun, ölümündür
Onu her türlü Vatan hainlerine karşı koru, onu yaşat
Vatan can yurdun, ömüründür...
 
Bütünüyle Türk Milletinin kanında,
Canımızda o yaşıyor..
Allah rızası için karşılık beklemeden
Türk Milletine hayat o sağlıyor..
 
ÖNEMLİ HATIRLATMA:
Her Cuma akşamı ve Cuma namazından önce imkanı olanlar, Şehitlikleri ve mezarlıkları ziyaret edip bilgileri dahilinde Kur'an-ı Kerim'den Sureler okumayı alışkanlık haline getirerek, Vatan şehitlerinin ve Atalarımızın ruhlarını şad edelim.
Allah, yaptığınız tüm ibadetlerinizi kabul etsin. Amin...
 
 
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
 
Çıkar amaçlı Vatanımıza, toprağımıza, Bayrağımıza, Birlik-Beraberliğimize göz diken Riyakar ''İhanet şebekeleri'' ni, Cenab-ı Allah kahr-ı perişan etsin. Fırsat vermesin. Amin...
 
Cümle Vatan şehitlerini, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar diliyorum.
 
Mehmet ÖZYAVUZ 
(Kıbrıs Gazisi)
Harran Belediye Başkanı
 

20.07.2018